17 Mayıs 2012 Perşembe

Ve Fenerbahçe Türkiye Kupasını Alır


    Toplumların afyonu olarak değerlendirilmiştir spor ve özellikle futbol. Büyük ölçüde katılırım bu değerlendirmeye. Zira çok farklı fikirleri bir araya toplayabilir takımdaşlık. Gündemi değiştirme araçlarında ilk sıraları doldurur. Bu saptamaya en büyük örnek Eskişehir'de Şampiyonluk Kutlamaları yazımda da değindiğim şampiyonluk maçı sonrası Kadıköy'de cereyan eden olaylardır.

Ve Fenerbahçe Türkiye Kupasını Alır


    Eskişehir'de nasıl ki Galatasaray şampiyonluğunu kutlayamadıysa Fenerbahçe de nihayet aldığı kupanın kutlamalarını yapamadı. Neyse ki yıllardır alay konusu olan Türkiye Kupası özlemini gidermiş oldu. Varsın Eskişehirde ki taraftarları gönüllerince kutlama yapamasınlar.

    Takımdaşlığın ne kadar güçlü bir bağa sahip olduğunu çoğu kişi bilir. Ve geçen sezon sonunda gündeme gelen şike olayları yüzünden Fenerbahçe taraftarının içinde bulunduğu takımdaşlık ruhu çok farklı bir noktada. Maruz göstermez ama Kadıköy de cereyan eden olayların temelinde de bu duygunun etken olduğunu unutmamak lazım.

    Ve en önemlisi bir türlü kabul edilebilir düzeye getiremediğimiz futbol kültürü, becerisi ve adaletini sağlalamız dileğiyle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder