17 Mayıs 2012 Perşembe

Başarının Sırrı


   Başarının tek sırrının çalışmak olduğu söylenir. Evet bir raddeye kadar doğrudur. Lakin eğitim seviyesi düşük bir çevrede yaşayan kişinin çalışma seviyesi ile eğitim seviyesi yüksek bir çevrede çalışan kişinin çalışma düzeyi değişir. Bu konuda örnek vermek sakıncalı olsada denemek gerekli; ODTÜ de bir öğrencinin sahip olduğu çevrenin çalışma kapasitesi ile ( kendi üniversitemi kullanayım ) Çukurova Üniversitesi'nde kinin çalışma çevresi farklıdır. Gerçi iletişim ve bilgiye ulaşım konusunda atlamış olduğumuz çağ itibariyle bu fark büyük ölçüde kapanmış durumda. Yinede hazır bilginin olduğu bir ortamda etkileşim altında kalınacak koşulların sağlayacağı avantajlar gözardı edilemez.

    Okuyarak günlerin harcanacağı bir ders konusu bilen bir arkaaştan saatler, izlenmemiş bir filmin kalitesi söz arasında yada gidilmemiş bir yerin özellikleri bir kantin muhabbetinde edinilebilir. Evet izleyerek, okuyarak yada giderekte bu bilgilere ulaşılabilir. Ama zaman harcamayan kişi çoktan farklı konulara eğilim göstermiştir bile.


Geçti Bor'un Pazarı Sür Eşeğini Niğde'ye


Resminde anlattığı gibi gereksiz hamallıklara gerek yok. Ama seçilmemiş ve elde olmayan sebeplerden dolayı edinilen dezavantajları ekarte etmenin tek yoluda çalışmak gibi. O halde Kolay gelsin...

1 yorum:

 1. Dikkat.

  Kisisel is baslatmak için bir kredi gerekiyor ?.
  faturanizi ödemek için bir kredi gerekiyor mu?

  Simdi kredi.teklif@gmail.com bize hemen kredi transferi ile devam etkinlestirmek için: Eger ilgileniyorsaniz lütfen bu e-postayi basvurun.
  Ayrica bu e-postaya burada bize ulasabilirsiniz: (finance_institute2015@outlook.com)

  Eger ilgileniyorsaniz dolgu ve bu bilgileri dönerseniz biz,% 2 faizle kredi veriyor

  (1) Tam adi: ....................
  (2) Kredi Tutari: ...............
  (3) Kredi Süre: ..............
  Dogum (4) Tarih: .................
  (5) Cinsiyet: .........................
  (6) Medeni Hali: ...............
  (7) Ülke:
  (8) Devlet: .....................
  (9) Ev adresi: .........
  (10) Ofis adresi: .........
  Kredinin (11) Amaç:
  (12) E-posta adresi:
  (13) Telefon numarasi: ...........
  (14) Faks numarasi: .............

  Bay Web Luis

  YanıtlaSil