11 Şubat 2012 Cumartesi

Para Neyi Sağlar

Para pek çok imkanı ulaşılabilir kılar. Uzaklar yakın, zorlar kolay, düşmanlar dost oluverir birden. Ama, dost yapan düşmanı bile, para varsa olur bu degisiklikler. Yani parası olan içindir bu imkanlar. Ve parası olmayanlarda imkansızlıklarını değiştirmek adına paraya sahip olmak için çalışırlar. Genelde de parayı bulurlar. Ama hayatlarında mühim nokta parayı buldukları zamandır. Yaşları ve zamanları geçtikten sonra gelen para ne kadar değerli olabilir ki? Kisiye göre değişir.

Benim aklımda ki soru ise paraya ulaşılaya kadar yapılan fedakarlıklar. Çünkü para zaman ve yaş konusunu da çözebilir bir yere kadar. Ama parayı buluncaya kadar gecen süre için hiçbir etkide bulunamaz. Zira giden zaman geri gelmez.

Ve bu manada degerlendirmek adina basimdan henuz geçen olay: Tanımak için tek başıma dolaşmaya çıktığım şehir de kahvaltı için oturduğum masayı kalabalık bir yer olmasından dolayı baskaları ile paylaşmak zorunda kaldım. Ve benimle birlikte oturan üç kişide de gördüğüm kadarı ile maddi imkanlar iyiydi. Ama hepimiz yalnızdık. Belki onlarında geçerli sebepleri olabilir sorsam yalnız gelmek için oraya. Tabi bu sebepler yalnız olduğumuz gerçeğini değiştirmez.

Yani neye ulaşmak için neden vaz geçtiğinize dikkat edin derim. Yalnızlığınız daim olmasın sonra.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder