11 Kasım 2011 Cuma

Muhalefet

Arkadaş çevrem tarafından muhalefet hatta CHP gibisin şeklinde sarf edilen sözlerle çok karşılaştım. Biraz öyle olduğumu kabul etmiyorda değilim zaten. Nasıl ki CHP yıllardır ana muhalefet partisi konumunda bende sürekli muhalefet ediyorum.

Ama benim farkım itiraz ettiğim konularda öneriler sunmam ve fikirleri tartışmaya açmamdır. Keşke CHP, MHP yada BDP böyle davranabilse. Herhangi birisine benzetilmeye razıyım. Ama herkes yolunu bulmuş bir nakarattır gidiyor. Kimi laiklik, kimi milliyetçilik kimide bölücülük yapıyor. Ama ne derlerse desinler hepsi halinden memnun gibiler.

Keşke gerçekten istedikleri siyaset yapmak olsaydı. Keşek Van da meydana gelen 5,6 büyüklüğünde ki depremde yıkılan otele kimin oturulabilirlik verdiğini sorsalardı. Halkım diye hitap eden BDP nerede, ana muhalefet CHP nerede yada insanımızı düşünen MHP nerede. Birilerinin cebine para girsin diye açılan bir otel var ortada ama hiç kimseden ses yok. Vali, belediye başkanı hatta içişleri bakanı belkide hükümeti devirebilecek bir kayırma söz konusu. Ama kimsenin umrunda değil. Nede olsa birkaç gün sonra unutacağız. A milli takım Hırvatistan'ı yener olur biter.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder