17 Ekim 2011 Pazartesi

Havalarda Sogudu


Yaz aylarını ve sıcağı hiç sevmem. Ama kışı severim. Nokta. Havaların istediğim güzel günlerin yaklaştığını mujdelercesine soğudu şu günlerde keyfim yerinde.

Yazı ve sıcağı sevmememin iki nedeni var. İlki herkesin maruz kaldığı bir durum. Kaçmanın neredeyse imkansız olması. Tamam evde, iş yerinde yada araçta klima var. Ama bu yapay yöntemin saglık acısında çokça sakıncasında var. Hadi saglıgınızı koruduğumuzu varsayalım. Sokağa çıkınca, balkonda yada asansörde ne yapacaksınız. Sıcaktan kaçamazsınız. Tamam ince giyinir belki biraz rahatlarsin. Ama terlemekten yada baskalarının ter kokusunu koklamaktan kurtulamazsın.

İkinci sebep biraz kişisel. Koyde büyüdüğüm için yazları genelde çalışmak zorunda kaldığım için yaz ayları çocukluğumun eksik kaldığını düşündüğüm yönlerini hatırlatır.

Kişi sevmeme gelince; gecelerin uzun olması, sıcak ortam muhabbetleri ve kapalı mekanların güzelliklerini sayabilirim. Şimdi atladigim sanılmasın, evet evi, iş yerini ve arabayı sogutabildigimiz gibi isitadabiliriz ama sokağı değil. İnce giyinerek kacinamadigimiz sıcağın aksine soğuktan kalın giyinerek kacinilabilir. Ve tabi baskasının üşüyor olması sizin koku alma organınızı tehdit etmez.

Sıcak günler öyle hemen gitmeyecektir. Ama olsun kış yaklaşıyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder