30 Eylül 2011 Cuma

Hedef 2023

Türkiye Cumhuriyeti devletinin son yıllarda yaptığı atılımlar tüm dünyanın ilgi oldağı olmakta. Bunda ekonomik krizler, bölgesel olaylar yada iç dinamikler etkili olmuş olabilir. Ama ciddi bir devinim olduğu aşikar.
Son zamanlarda birde 2023, yani cumhuriyetimizin 100. yılı, hedefleri sık sık gündeme gelmekte. EkonomiTürk sitesinde direk 2023 hedefleri değilde genel olarak ülkemizde yapılması gereken mikro ve makro reformlar dile getirilmekte, tavsiye ederim; okuyun. Birde Radikalden Güven SAK bugünki yazısında ülkemizin ihraç ürünlerinde ki katma değer oranlarına değinmiş. Neden zenginleşemediğimizi ve 2023 hedeflerinden uzak kaldığımız taktirde sebeplerinin neler olacağını özetleyen bir yazı.
Genel bir bakış yapınca ükemize sanki herşeyin sebepleri ve çözümleri biliniyor. Yani Kürt vatandaşlarımızın sorunlarının nasıl çözülebileceği konusunda pekte uç sesler yok gibi. Ekonomi deseniz aynı. Dışileri deseniz benzer fikirler. Peki neden her konuda çözümden bu kadar uzağız? Herkes tarafından bu sorunun bile büyük sapmalar göstermeyen cevapları verilecektir diğ mi_! Ne güzel bir ülke...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder