5 Haziran 2011 Pazar

Aracı Bulan Kişiye "Kaşar" Hediye Etmek İstedi, Dayaktan Zor Kurtuldu

İsminin açıklanmasını istemeyn bir vatandaşımız toplumumuzda gelenek haline geldiğini iddia edebileceğimiz pazar günü alış-veriş etkinliğini bu pazar farklı bir alış-veriş merkezinde gerçekleştirmek istemiş. Ve başına gelmeyen kalmamış.

Samimi olduğu iş arkadaşlarından birisinin ikamet ettiği bölgeye çok yakın olan bir süpermarkette devasa indirimlerin olduğunu öğrenen B.A. pazar günü alış-verişini buradan yapmak için öğle saatlerinden mekana ulaşır. Arabasını park edip arkadaşıyla birlikte girdikleri süpermarkette gerçekten ççoookkkk uygun fiyatlar olduğunu gören B.A. kendinden gururlu bir o kadarda heyacanlıdır. Zira tasarruf edeceği miktarı hesaplayamamaktadır bile. Ayrıca market çok kalabalıktır ve almak istedikleri tükenmeden elini çabuk tutmalıdır. Sebze-meyve reonundan işe başlayan B.A. alış-veriş arabasını burada neredeyse yarılayarak şarküteri reonuna geçer. Buradan da bir hayli yük alan genç içecek reonunda elindeki arabanın yetmeyeceğini anlar. Yeni araba için arayışlara başlar.

Arkadaşınında benzer bir dertten muzdarip olduğunu paylaşımları sonucu öğrenen B.A.' nın aklına harika bir fikir gelir. Arkadaşı arabalara göz kulak olurken o birer araba daha getirecektir. Ve B.A. ürünlerle doldurmuş olduğu aracını arkadaşına teslim edip ortadan kaybolur. Ve bir kaç dakika sonra boş arabalarla arkadaşının yanında peydah olur.

Tam yanında getirdiği aracı arkadaşına teslim edip kendi dolu aracıyla yola devam etmeyi umarken " Oda nesi " aracının orada olmadığını fark ederler. Duruma çok sinirlenen B.A. arkadaşına tatsız şakayı sonlandırması için sinirli bir şekilde telkinde bulunur. Arkadaşı olayla bir ilgsinin olmadığını B.A. nın yokluğunda sucuk tanıtımı için orada olan güzel bayana yavşamakta olduğunu bahsi geçen bayanında doğrulamasına, rahatsızlığını gün yüzüne çıkarmasına, rağmen inanmaz ve B.A. arkadaşına şakayı sonlandırması için ısrarını sürdürür.

Böyle geçen uzun bir sürenin ardından market yöneticisinin yanına gitmeye karar verirler. Durumu izah ettikten sonra yöneticiden tepki alamayınca B.A. iyice zıvanadan çıkar. Neyse ki market yöneticisi bu durumun son günlerde sık sık başlarına geldiğini o yüzden tepki vermediklerini aktarınca ortamın nabzı düşer. Market yetkilisi ayrıca bu olaylarla organize bir suç örgütünün ilişkisinden şüphe duyduklarını açıklaması olayı dahada ilginç kılar. Ama B.A. olayın ilginçliği değil doldurduğu aracının peşindedir.

Kamera kayıtlarını inceleyen market güvenlik görevlisi yüzünü teşhis edemedikleri, yanda da resmi bulunan kişinin olayla ilgili olduğunu belirler. Bir ara kamera açısından kaybolan şüpeli şahsın izine kasada rastlanır ama oda 30 dakika öncedir. Makus talihine üzülen B.A. ne yapacağını şaşırır. Eve dönmeye karar verir zira saat ilerlemiş süpermarkette ürünler git gite azalmıştır. Kapıyan yönelen B.A. tam kapıyı kullanacak iken güvenlik görevlisinin kendisine seslendiğini duyar. Ne olduğunu anlayamayan genç geri döner ve heyecana boğulur. Zira güvenlik görevlisi bir araba bulunduğunu ve teşhis için gelmesini ister. Erken bir sevinç nidası olmasından çekine çekine baharatların olduğu bölüme doğru ilerlerler. Arabasını uzaktan görür görmez tanıyan B.A. kısa bir hasret gidermenin ardından sevincini çevredekilerle paylaşır. Ve o esnada arabayı bulan bayanla tanışır.

Bayanla aralarında bir aşkın ilk kıvılcımının oluştuğunu söylemek isterdim ama bayan ellilerinde olunca bunun pekte mümkün olmayacağını söylememe gerek yok her halde. Olayın etkisini üzerinden atan B.A. hediye olarak arabasını bulan teyzeye "Kaşar" hediye temek ister. Kendisini yanlış anlayan teyze B.A. ya çantasıyla ve yeni aldığı salamlarla iyi bir girişmek üzereyken olay yerinde hazır bulunan güvenlik görevlisi olaya müdahale eder ve gazlı içecek hediyesi ile teyzeninde gönlü alınıp yollar ayrılır.

B.A. alış-verişe sorunsuz bir şekilde otuz dakika daha devam ettikten sonra ödemesini yapıp marketten ayrılır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder