26 Ocak 2011 Çarşamba

Üretkenlik


10 günlük tatil süremin sonuna gelmiş bulunmaktayım. Yarın İstanbulda olacağım ve tekrar yoğun bir sürece girmek zorunda kalacağım gibi. Bu tatil süreci çok yararlı oldu. Gerek arkadaş ziyaretleri gerek iş görüşmeleri çok yararlı geçti. Aslında henüz net bir işim olmamasına rağmen hazırlıklarımı iyi yaptığımı düşünüyorum. Bu yüzden en doğru işi seçip başlayacağım.

Neyse tatil süresince yaşadıklarımdan değinmek istediğim en önemli konu bazen çok yoğun olduğum dönemlerde olduğu gibi yazı yazmaktan ve takip ettiğim yazarlardan habersiz kalmaktan kendimi almadığımdır. Yani tatil yapmak benim için tembellik etmekten farksız oldu. Ve bunun ne kadar yanlış olduğunu yaşayarak öğrendim. En önemliside bir insanın çalışması kafa yorması gereken bir işi yada sorumluluğu olmalıymış. Ki çalışmaktan, araştırmaktan ve çevresinden uzak kalmasın.

Ailemi ve geçmişimi yaşadığım bu yerleri çok özlemiş olsamda ve yiyenimden ayrılmanın çok zor olmasına rağmen dönüyor olmak kendime ciddi bir öz güven aşılamakta. Çok daha güzel günler için gidiyorum...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder