10 Aralık 2010 Cuma

Terbiyesizler

İçim acıyor Bayrampaşa Garı hakkındaki haberleri gördükçe. Ne açıp okumaya haberleri nede birilerini dinlemeye yetiyor sabrım. Kimlerin ne gibi ihmalleri yada planladıkları kazançları var bilmiyorum. Ama olayların bu noktaya gelmesinde kimin en ufak bir sorumluluğu bile varsa iki elim yakalarında bu ve öbür dünyalarda. Çıkan yangına elektrik kontağında meydana gelen kısa devrenin sebep olduğu raporlanmış. Bir Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak ört-bas edilmek istenen her yangına elektriğin alet edilmesinden çok rahatsızım. Yazın çıkan yangınlar için bile yüksek gerilim hatları sebep gösterilmişti. Sen o hatların geçtiği bölgede tedbir alma sonra elektriği suçla. Tedbir alma yangın çıksın, çıkan yangına İsrail e bile gönderdiğin uçakları yönlendirme, elektriği suçla. Orada durun bakayım. Günah keçisimi arıyorsunuz, başka adrese gidin.


Birde sözde 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul. Bana birisi açıklayabilir mi bu konuda ne yapıldığını. Zira akaryakıta bile ek vergi uygulanmakta. Bu paraların nerelere, neden ve nasıl harcandığını öğrenmek isteyen birisinin ulaşabileceği yada başvurabileceği bir yer, mevki yada kişi varmıdır. Canım sıkılıyor böyle zamanlarda. Başka sözüm yok okurlarım. Karar sizin.

1 yorum:

  1. Ne kadar güzel açıklamışsın gerçekleri.Keşke birileri bu duruma kulak verip bir şeyler yapabilse.. İşin en acı yanı her şeyi bilip hiç bir şey yapamamak..

    YanıtlaSil