11 Aralık 2010 Cumartesi

Keşke Julian Assange'ede bir ödül verilseydi.

Keşke diyorum çünkü ağababaları buna elbette izin vermez. Zira örnek vermekle uğraşamayacağım ama Obama nın Barış Ödülü nü alışı bile yeterli olur zanımca. Şimdide Çinli insan hakları savunucusu Liu Şiaobo'y vermişler. Benden duymuş olmayın ama kendisi hapisteymiş. Aklımdan geçen ilk konu Çini karıştırmak için kullanılıyor olduğu inanın. Orhan Pamuk ta olduğu gibi.

Ya bu Batılı Ülkeleri anlamak pek mümkün gözükmüyor. Zira şu sıralar ekip liderimizin yaptığı gibi belli bir devranın sürüp gideceğini düşünüyorlar. Gerçi bunda diğer ülkelerinde payı çok fazla. Sürekli olarak gösterilen çifte sıtandarta ses çıkarmamaları acizliklerinin göstergesi. Halbuki internet gibi her türlü bilgiyi her şekilde elde edebilme şansımız var artık. İnternet demişken başlıktada değindiğimiz gibi Nobel Ödülleri inandırıcı bir şekilde dağıtılıyor olsa bu sene oylamalardan sonraya gelmiş olabilir ama seneye mutlaka WikiLeaks yada Julian Assange'e verilmeli.

Uzun lafın kısası Eurovizyon, Nobel, Ekonomik derecelendirme notları gibi ödüller artık önemsizliklerini ispatlamış durumdalar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder