30 Ekim 2010 Cumartesi

Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun

Tek resepsiyondu, türbandı, ordunun son ve artık tie alınmayan tepkisiydi, CHP nin etkisiz politikalarıydı, sahayı AKP alıyordu, herkes oynamıyorum verin topumu diyordu ama top kimin artık kimse emin değildi, belkide top kavgasıydı...

Bunlar konuşmamız gereken konulardan ne kadar uzak olduğumuzun birer kanıtı. Haa önceden olduğu gibimi olmalı; Elbette hayır. Sadece sembol haline gelmiş bir kutlamada çok saçmaydı. Zaten 80 darbesinin ve 82 anayasasının ürünü olduğunu düşündüğüm içi boşaltılmış fikirler ve olgularla yaşamaktayız. Dinin, laikliğin, ekonominin, milliyetçiliğin, kültürün aklınıza ne gelirse. Ortada bir yozlaşma ve anlamsızlaşma var. Bunun özellikle 25 - 35 yaş gurubunda ki kesimce yoğun bir şekilde hissedildiği çok açık. Bu yüzden belki bu nokyata geldik. Yeni arayışlar içinde olmamız belli bir kesmi yönetime getirdi. Doğru olduğu yada hak ettikleri için değil sadece değişim gerekli düşüncesi ile yanıp tutuşan bizlerin tercihleri yüzünden. Buda Kılıçdaroğlu nun neden bir anda ilgi gördüğünün ama hiç bir şey değişmediğinin anlaşılması ile CHP nin eski günlerine dönmesini açıklamakta.

Sonuç olarak bizim şu ana kadar Atatürk ilke ve inkilaplarını çoktan yıkıp daha modern fikirler üretmemiz gerekiyordu. Lakin biz daha onları anlayıp kavrrayamadık ki daha ileriye gidelim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder