20 Haziran 2010 Pazar

TelÖrgü - 2

Kaldığım yerden devam edeyim.

Evet herkes düşman gibi. Ve bu yüzden kendimizi güvende hissetmek adına çelik kapılar, demir korkuluklar yada güvenlik sistemleri kuruyoruz. Bu tarz davranışlar sergileyen kişileri pek yadırgamıyorum. Onlarında yadırganmaya aldıracaklarını da sanmam zaten. Nede olsa toplumun sevk ettiği doğrultuda hareket ediyorlar.

Bu konuda asıl değinmek istediğim husus insanların kendilerini korumak adına yaptıkları bu girişimler gerçekten güvenlik için midir_? Ben öyle olmadığını düşünmekteyim de. İnsanların, bu güvenlik tedbirlerini güvenlik değil kendini çevresinden gelebilecek eleştiri, beğenilmemem ve öz güveni zedeleyecek herhangi bir olguyu ön plana çıkarmamak adına aldıklarını iddia ediyorum. Belki ilk amaç güvenlikti ama şu anda güvenlik gerekçesiyle diğer insanların fikirlerinden, düşüncelerinden ve eleştirilerinden kaçılmakta.

Kendi kendisiyle mutlu ve huzurlu yaşamak yolunda ilerliyor insanoğlu. Gösterilen yaşam tarzından tek düze bir hayat. Tıpkı halen televizyonda ara ara gösterilen eski bilimkurgu filmleri gibi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder