3 Haziran 2010 Perşembe

Manga ve 2. lik

Öncelikle Manga ya geç kalmış olan tebriklerimi sunuyorum. Manga hakkında Can Dündarın Manga: Bir başarı öyküsü yazısın okumadıysanız mutlaka okuyun. Gerçek bir başarı öyküsü. Hani zorluklarla mücadele ederek, tırnaklarla kazınarak gelinen noktalardan bahsedilir ya öylesi bir öykü. İçinde rastlantılar, eğlenceli olaylar, hüzün ve elbette başarı var.

Manga geçen sene MTV Avrupa yılın sanatçısı ödülünü almıştı. Eurovizyon şarkı yarışmasında ettiği bu başarı ile o ödülün bir raslantı olmadığını ispatladılar. Ama yarışmada Manga dışında başka bir rock müzik grubunun olmayışının idare eder bir parçanın bile Manga yı ilk beşe sokacağı unutulmamalı. Zira rock severlerden alacağı oylar böylesi bir başarı için yeterli olacaktır. Ama 2. olmak, ülkeler arasında al gülüm ver gülüm politikalarının izlendiği bir ortamda gerçek bir başarı.

Kendilerini tekrar kutluyorum. Şarkının finalinde insana dönüşen güzel robotumuzla Ferman öpüşseydiler belki birincide olabilirdik diyorum. Benzer bir konuyu Pacman Oyna: Google Pacman Oynamak Verimliligi Nasil Etkiler yazısında da görebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder