5 Mayıs 2010 Çarşamba

Siz Karar Verin

Konuyu yorumsuz verecektim ama birşeyler söylemeden edemeyeceğim. Bir Numaralı sanığın mazereti başlıklı haber ve Yargıtay onursal başkanı ifade verdi haberleri ayrı ayrı değil birlikte incelenmesi gereken haberler.

Bir tarafta halen görevde olan ve ordu içerisinde 8 erkten birisi olan ve ne ifade vermeye nede duruşmaya katılan bir sanık diğer tarafta hakkında suş duyurusunda bulunulan emekli bir savcı var. Ülkemizde demokrasi filan diyoruz ya ilerliyor değişiyor gelişiyor, hepsinin ne kadar doğru olduğu bu haberler ile gözler önüne seriliyor. Ülkenin en çok güvendiği kurumun 8 erkinden birisi olacaksın ama sanık durumunda olduğun bir dava duruşmasına iştirak etmeyeceksin. Pes doğrusu nasıl oluyorda bu kadar inanabiliyoruz bir bu yapılanmaya. Sakın ha buradan yıpratma, karalama yada sindirme tarzı olaylardır ne olacak demeyin. Ortada bir idda var ve bu toplumun kendisine inanan herhangi bir ferdi gibi gidip ifade de vermeli duruşmayada katılmalıdır komutanımız. Ve benimde ordu düşmanı olduğumu filan düşünmeyin lütfen. Ben sadece bu güveni haketmek için ordunun şeffaf ve adaletli olmasından yanayım.

Nasıl ki bir onursal savcı gerektiğinde gidip ifade veriyorsa başbakanda, milletvekilide, komutanda ifade vermeli toplumun fertlerinin zihinlerinde soru işaretleri oluşmasını engellemelidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder