13 Mayıs 2010 Perşembe

Polis olmak isteyenlere müjdeler olsun !!!

Polis olmak için gidilmesi gereken akademiye girmek için Yükseköğretime Geçiş Sınavı ( YGS ) den en az 300 puan almak gerekliydi. Gerekliydi diyorum çünkü artık 280 puana çekilmiş durumda baraj. Şaşırmak istiyorum ama benzer olaylar daha önce de gerçekleştiği için öyle bir duygu yaşayamıyorum.

Buradan üniversiteye yada ÖSS benzeri sınavlara hazırlanan arkadaşlara hiç kendilerini yormamalarını öneririm. Zira her şey ortada, ne diye bu güzel havalarda ve en enerjik olduğunuz çağlarda dersler yada sorularla uğraşasınız ki_! Bakın ne güzel barajlar aşağı çekiliyor ve işler halloluyor. Yakın zamanda üniversitenin belli bölümlerine direk geçiş yapılabileceği müjdesini de verdi YÖK başkanımız. Daha ne istersiniz ki ey gençler_?

Anladığım kadar ile kolluk kuvvetlerini askeriyeden özelliklede jandarmadan almak konusunda kararlı olan devletimiz bu görevi polislere devredecek ve polis devleti olacağız. Ki bu sene de önceki senelerde olduğu gibi yüksek sayıda polis yetiştirmek istiyor. Bunun içinde anlaşılan başarı seviyesi düşük olan YGS sonuçlarında istediği talebi göremeyeceği için barajı aşağı çekmiş durumda. Bu arada normal şartlarda olması gerekeni aktarmakta istiyorum. Eğer polis ihtiyacınız varsa bunu en az bir sene önceden toplumla paylaşırsınız. Aradığınız özellikleri ve yetenekleri baştan belirlersiniz ve bunları da öğrenmelerini sağlarsınız toplumun. Ki polis olmak isteyenler ona göre çalışırlar. Öyle sınav yapılıp bittikten sonra barajı şuraya çekelim buraya yükseltelim olmaz. Zira güvenliğimizi teslim edeceğiniz kişilerin belli bir seviyesi olmalı. Aksi takdirde insan hakları ihlalleri ile ilgili haberleri ya izleriz yada olaya konu olan kişiler biz oluruz. Gerçi ülkemizde isteyenin kafasına göre sınav değiştirdiği bir durum söz konusu bundan daha önce bahsetmiştik zaten. Bu yüzden zaten alışmış olduğumuz bu tarz uygulamalara baştada dediğim gibi şaşırmak ve farklı bir uygulama beklemek yersiz olur.

1 yorum:

 1. Dikkat.

  Kisisel is baslatmak için bir kredi gerekiyor ?.
  faturanizi ödemek için bir kredi gerekiyor mu?

  Simdi kredi.teklif@gmail.com bize hemen kredi transferi ile devam etkinlestirmek için: Eger ilgileniyorsaniz lütfen bu e-postayi basvurun.
  Ayrica bu e-postaya burada bize ulasabilirsiniz: (finance_institute2015@outlook.com)

  Eger ilgileniyorsaniz dolgu ve bu bilgileri dönerseniz biz,% 2 faizle kredi veriyor

  (1) Tam adi: ....................
  (2) Kredi Tutari: ...............
  (3) Kredi Süre: ..............
  Dogum (4) Tarih: .................
  (5) Cinsiyet: .........................
  (6) Medeni Hali: ...............
  (7) Ülke:
  (8) Devlet: .....................
  (9) Ev adresi: .........
  (10) Ofis adresi: .........
  Kredinin (11) Amaç:
  (12) E-posta adresi:
  (13) Telefon numarasi: ...........
  (14) Faks numarasi: .............

  Bay Web Luis

  YanıtlaSil