10 Mayıs 2010 Pazartesi

Deniz Baykal ve Seks Skandalı

Deniz Baykal ın videosu hakkında çok fazla yorum yapıldı. Konuyla alakalı birkaç bağlantı vererek başlamak istiyorum. 1, 2, 3, 4

Konuya çok farklı açılardan görüş belirtilmiş durumda. Ama çarpıcı olanları yukarıda verdiğim linklerde ki yazılar.

Erdoğan hükümetinin ortadoğu kafkaslar ve balkanlar da gerçekleştirdiği girişimler elbette bazı rahatsızlıklara sebep olmuştur. Ve bu ilişkileri kurarken ve geliştirirken kullandığı en önemli silahları hem halkın desteği hem de iktidar gücünün elinde olmasıdır. Bu gücü elde etmesinde gerçekçi ve yapıcı bir muhalefet olmaması elbette göz ardı edilemez ama bu gücü elinde bulundurduğu da aşikar. Zira bu tarz girişimlerden rahatsız olan unsurların Erdoğan a tercih edilebilecek bir muhalefet lideri çıkarmak istemiş olmaları muhtemel. Bu ilk iddamız. Zira Sarıgül ünde işin içine çekiliyor olması ve parmakla gösterilen kötü adam durumuna sokulmaya çalışılıyor olması bu olasılığı arttırmakta. Hele ki Baykal ın bugün açıkladığı istifasından sonra bu fikir ihtimal olmaktan çıkıp gerçek olma yolunda ilerlemekte.

Şimdi gelelim olayın basın tarafına konuyla alakalı Güneri Civaoğlu nun " İğrenç ve Adice " yazısı ile Rıza Türmen " Basının sorumlulukları " yazılarını paylaşmak istiyorum. Fransa da benzer ilişkilere basının ve rakip siyasilerin nasıl yaklaşmış oldukları ve AİHM nin bu tarz olaylarda nasıl kararlar verdiklerinden bahsedilmekte yazılarda. İnsanların bir siyasi liderde olsa özel yaşantıları olduğu unutulmamalı. Fransa cumhurbaşkanlarından François Mitterand ve Jacques Chirac ın, ABD başkanlarından Bill Clinton aşk maceraları olduğu da herkesçe bilinmekte. Bill Clinton dışındakiler için herhangi bir haber bile yapılmamış durumda. Bill Clinton için yapılanlarda karalamak yerine yüceltmekle sonuçlandı orası da başka tabi.

Sonuç olarak basının olaylara yaklaşırken haber niteliği oluşturması gerekliliği konusuna dikkat etmesi gerekmekte. Zira kimin kiminle ne yaptığı bizden çok onları ilgilendirir ve bunlar özel yaşantının unsurlarıdır. Yukarıda linkini verdiğim Rıza Türmen in yazısında da belirtildiği gibi ünlü birisi bile olsa aile içi görüntülerini yayınlaması yanlış ve yasalara aykırı. Çünkü bu olay bir haber, bir bilgilendirme niteliği taşımıyor. Bu yüzden takip ettiğimiz haber kaynaklarında bizlerde bu gibi konulara dikkat eden kurumları takip edersek bir nebze olsun konuya katkıda bulunmuş oluruz, bilgilerinize.1 yorum:

 1. Dikkat.

  Kisisel is baslatmak için bir kredi gerekiyor ?.
  faturanizi ödemek için bir kredi gerekiyor mu?

  Simdi kredi.teklif@gmail.com bize hemen kredi transferi ile devam etkinlestirmek için: Eger ilgileniyorsaniz lütfen bu e-postayi basvurun.
  Ayrica bu e-postaya burada bize ulasabilirsiniz: (finance_institute2015@outlook.com)

  Eger ilgileniyorsaniz dolgu ve bu bilgileri dönerseniz biz,% 2 faizle kredi veriyor

  (1) Tam adi: ....................
  (2) Kredi Tutari: ...............
  (3) Kredi Süre: ..............
  Dogum (4) Tarih: .................
  (5) Cinsiyet: .........................
  (6) Medeni Hali: ...............
  (7) Ülke:
  (8) Devlet: .....................
  (9) Ev adresi: .........
  (10) Ofis adresi: .........
  Kredinin (11) Amaç:
  (12) E-posta adresi:
  (13) Telefon numarasi: ...........
  (14) Faks numarasi: .............

  Bay Web Luis

  YanıtlaSil