11 Mayıs 2010 Salı

Değişim

İddalı bir cümle olacak ama bana kalsa bütün sivil ve kamu örgütlenmelerinin istisnasız hepsinin kaldırılması için ne gerekiyorsa yapardım. Dernekler, odalar, sandıklar... yazımda konuya biraz değinmiştim. Üyelerinin haklarını savunmak öncelikli görevleri olması gereken dernekler akaryakıt işine giriyor yada bir gün bile gidip sıkıntılarını dinlemedikleri esnaf kredi aldığında krediden pay alıyorlar bu kuruluşlar. Sonra da bu tür oluşumlar kaldırılmaya çalışılınca suçlu olarak sanayi bakanlığını gösteriyorlar.

Zira son günlerde değiştirilmeye çalışılan esnaf ve sanatkar odalarının yapısı hakkında ki tartışmalarda aynı iş kolunda farklı derneklerin kurulmasını sanayi bakanlığı destekliyor diye bir itiraz var. Ne demek şimdi bu. Tamam işte yapılan çalışmalar diyor ki bunu değiştireceğiz. Çözüme katkı yapılması istenen dernekler cevap olarak sorunu dile getiriyor. Onu geçelim artık çözüme odaklanalım arkadaşlar.

Elbette bu duruma itiraz edecekler yan çizmek için çalışacaklardır. Bende elimde ki kazancı vermek istemezdim herhalde. Ama değişim ve mikro reformlar şart. Kimin canı yanacak diye takılırsak zaman kaybetmiş oluruz. Değişim diyoruz, reform diyoruz elbette birilerinin canı yanacak arkadaşlar. Haksız kazanç elde edenlerin isyanı olacak. Bunlarda değişimin doğal sonuçlarıdır.

1 yorum:

 1. Dikkat.

  Kisisel is baslatmak için bir kredi gerekiyor ?.
  faturanizi ödemek için bir kredi gerekiyor mu?

  Simdi kredi.teklif@gmail.com bize hemen kredi transferi ile devam etkinlestirmek için: Eger ilgileniyorsaniz lütfen bu e-postayi basvurun.
  Ayrica bu e-postaya burada bize ulasabilirsiniz: (finance_institute2015@outlook.com)

  Eger ilgileniyorsaniz dolgu ve bu bilgileri dönerseniz biz,% 2 faizle kredi veriyor

  (1) Tam adi: ....................
  (2) Kredi Tutari: ...............
  (3) Kredi Süre: ..............
  Dogum (4) Tarih: .................
  (5) Cinsiyet: .........................
  (6) Medeni Hali: ...............
  (7) Ülke:
  (8) Devlet: .....................
  (9) Ev adresi: .........
  (10) Ofis adresi: .........
  Kredinin (11) Amaç:
  (12) E-posta adresi:
  (13) Telefon numarasi: ...........
  (14) Faks numarasi: .............

  Bay Web Luis

  YanıtlaSil