15 Mayıs 2010 Cumartesi

Çetin Altan da bizi takip ediyormuş

Dün ki Ön Yargı yazımda İran ın makyaj malzemesi satışlarında dünyada 7. sırada olduğunu aktarmıştım. Ve bu durumun beni nasıl şaşırttığını ve olaya ön yargılı yaklaştığımı fark ettiğimi dile getirmiştim.

Dün yazımı okuyan bir arkadaşım benzer olabileceğini düşünerek Suriye de ki akrabalarından şöyle örnekler verdi; Suriye de bir erkek dört ( 4 ) bayanla evlenebiliyormuş. Yani nüfus cüdanı tarzı bir belgede dört tane eş için resim alanı varmış ve bu yüzden kadınlar arasında rekabet söz konusuymuş. Bu yüzden bakımlı olmak ekstra önem kazanmakta. Düğün yada bayram gibi özel günlerde Suriye den gelen akrabalarının ne kadar fazla makyaj yaptıklarını ve güzel görünmek için harcadıkları zaman ve çabayı aktardı arkadaşım. Suriyeli misafirlere " neden böyle makyaj yapıyorsunuz zaman harcıyorsunuz " diye sorduklarında Türkiye li akrabalar " güzel olmaz isek kocalarımız bizi boşar " cevabını alıyorlarmış. Yani dün İran hakkında yaptığım makyajı Türkiye gibi ülke toplumları sokağa güzel çıkmak için İran gibi ülke toplumları da akşam misafirlikleri ve eşleri için yapar tespitim doğruymuş ama işin içerisinde anlaşılan bir de rekabet varmış.

Bu arada başlıkta da belirttiğim gibi Çetin Altan da bizi izliyormuş anlaşılan ki bugün ki Kıran Kırana.. yazısında benzer şeylerden bahsetmiş.

1 yorum:

 1. Dikkat.

  Kisisel is baslatmak için bir kredi gerekiyor ?.
  faturanizi ödemek için bir kredi gerekiyor mu?

  Simdi kredi.teklif@gmail.com bize hemen kredi transferi ile devam etkinlestirmek için: Eger ilgileniyorsaniz lütfen bu e-postayi basvurun.
  Ayrica bu e-postaya burada bize ulasabilirsiniz: (finance_institute2015@outlook.com)

  Eger ilgileniyorsaniz dolgu ve bu bilgileri dönerseniz biz,% 2 faizle kredi veriyor

  (1) Tam adi: ....................
  (2) Kredi Tutari: ...............
  (3) Kredi Süre: ..............
  Dogum (4) Tarih: .................
  (5) Cinsiyet: .........................
  (6) Medeni Hali: ...............
  (7) Ülke:
  (8) Devlet: .....................
  (9) Ev adresi: .........
  (10) Ofis adresi: .........
  Kredinin (11) Amaç:
  (12) E-posta adresi:
  (13) Telefon numarasi: ...........
  (14) Faks numarasi: .............

  Bay Web Luis

  YanıtlaSil