17 Mayıs 2010 Pazartesi

Adam olacak çocuk b... dan, mafya olacak adam maketinden bellidir :=))

Antalya da yakalanan bir suş çetesi liderinin evinde yapılan arama sonrasında elde edilen eşyalar arasında yer alan bir gemi makatinde " büyüyünce mafya olacağım " yazıyormuş. Şimdi durup düşünmemiz lazım neden bir çocuk büyüyünce mafya olmak ister diye. Neden doktor mühendis ya da öğretmen değilde mafya.
Bu soruya iki şekilde cevap vermek istiyorum. İlki çocuğun yetiştiği ortam yani akraba yada aile dostlarında böyle davranışlara eğilimli kişilerin olması. Zira bir İtalyan mafya ailesine mensup olan bir çocuk elbette büyünce işleri devralmek isteyecektir. Kalkıp tutup gezi rehberi olmak isteyecek hali yok ya, diğmi_? Yani ilk olarak gelenek ya da çevre etkisi olarak devam eden bir durumda olabilir.
İkinci olarakta çocuklarımıza verdiğimiz eğitime değinmek istiyorum. Eğer bir çocuk yıllarca atalarının güçlü, savaşçı ve yenilmez olduğu bilgilerine maruz kalırsa kendisi de öyle olmak isteyecektir. Ve sorunlarını bu meziyetlerini kullanarak çözmek istemesinden daha doğal bir şey olmasa gerek.


Okullar da bu yüzden küçük mafya grupları oluşacak ve kız arkadaş ya da yan gözle bakmak gibi sebepler yüzünden kavgalar çıkacaktır ve aynı çocuk büyüyünce de hayatını benzer şekilde sürdürmek isteyecektir. Buna şaşırmamak lazım.

1 yorum:

 1. Dikkat.

  Kisisel is baslatmak için bir kredi gerekiyor ?.
  faturanizi ödemek için bir kredi gerekiyor mu?

  Simdi kredi.teklif@gmail.com bize hemen kredi transferi ile devam etkinlestirmek için: Eger ilgileniyorsaniz lütfen bu e-postayi basvurun.
  Ayrica bu e-postaya burada bize ulasabilirsiniz: (finance_institute2015@outlook.com)

  Eger ilgileniyorsaniz dolgu ve bu bilgileri dönerseniz biz,% 2 faizle kredi veriyor

  (1) Tam adi: ....................
  (2) Kredi Tutari: ...............
  (3) Kredi Süre: ..............
  Dogum (4) Tarih: .................
  (5) Cinsiyet: .........................
  (6) Medeni Hali: ...............
  (7) Ülke:
  (8) Devlet: .....................
  (9) Ev adresi: .........
  (10) Ofis adresi: .........
  Kredinin (11) Amaç:
  (12) E-posta adresi:
  (13) Telefon numarasi: ...........
  (14) Faks numarasi: .............

  Bay Web Luis

  YanıtlaSil