13 Nisan 2010 Salı

A.B.D.R.T

Türkiye olarak nasıl bir yönetim şeklini istiyoruz yada benimsiyoruz artık bir karar vermeliyiz. sosyalist olacaksak sosyalist, kapitalist olacaksak kapitalist, kominist olmak istiyorsak kominist olalım. Yok biz bunları değil bu toplum yapılarından istediğimiz nüveleri seçip kendimize uygun yeni bir yaşam şekli oluşturalım diyorsak oda olur. Ama artık bir yerlerden başlamak lazım.

Hem serbest piyasa diyeceksiniz hemde merkez bankasına karışacaksınız. Hem bağımsız sermaye diyeceksiniz hemde teşvik vereceksiniz. Hem özelleştirme diyeceksiniz hem TEKEL işçileri meselesini böyle bir şekle bürünmesine neden olacaksınız. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Ve hepsi Beyazıt ÖZTÜRK'ün tiplemesine benziyor. Hani vardı ya bir piskopat tipleme; koşmak istiyorum ama terlemek istemiyorum, yanıma gelmeni istiyorum ama yaklaşmanı değil. İşte bizde de sistem bu şekilde eğilip bükülüp ne idüğü belirsiz bir hal almakta.

Konuyla alakalı TRT ve açılım başlıklı yazıyı kutluyoruz. Söylenmesi gerekenleri güzel bir dille söylemiş. Fazla sözede gerek yok zaten.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder