29 Nisan 2010 Perşembe

Siirt Nire, Milli Eğitim Bakanlığı Nire _?

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) Siirt te cereyan eden olaylarda görevini zamanında yerine getirmediği iddasıyla eleştilere maruz kalmış. MEB de iddayı yalanlamış ve yapılan işlemleri basın ve halkla ilişkiler müşavirliği ile kamuoyuyla paylaşmış. İddaları gündeme getirenlere sormak istediğim bir soru var. Şimdi MEB i eleştirecek yaklaşım tarzı bumudur_? MEB hakkında iddaya ihtiaç yokki. Bu çocukların eğitiminden sorumlu olan kurum değil mi MEB_? O halde neden iş işten geçtikten sonra yapılan yada yapılmayanları tartışıyoruz. Asıl mesele bu çocukları bu hallere gelmeden güzele ve iyiye yönlendirmek değilmiydi. Ve MEB i bu görevini yerine getirmediği için eleştirmek öncelikli konumuz olması gerekmekte değilmi_?

Neden halen olaylar olup bittikten sonra alakasız bir açıdan bakıyoruz ve bak burada hata yapıldı diyoruz. Neden vaktinde yapılmayanlara değinmiyoruz.

Eğer yok biz öyle yapıyoruz zaten diyorsanız, okulların yatılıdan taşımalı eğitime geçirilmesini hep birlikte eleştirelim. Sanki çocukların bu hallere gelmesine sebep yurtlarmış gibi davranan zihniyete saldıralım! Sorunlar hakkında sırf birşeyler yapıyormuş gibi görünmeye çalışanları cezalandıralım! Lütfen artık olaylar olup bitmeden gerekli tedbirleri alalım ve alınması için çaba sarf edelim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder