12 Nisan 2010 Pazartesi

Dernekler, odalar, sandıklar, ....

18.08.2008 de Konya bakkallar, bayiler ve kuruyemişciler odası: seminer notları yazısında Ekonomitürk yazarlarından İzlanimlerin konuyla alakalı bir habere istinaden değindiği dernekler ve odalar mevzusuna bende Poliste benzin, mazot satacak haberine dayanarak birşeyler söylemek istiyorum.

Öncelikle bu dernekler ve odalarda ne kadar para dönüyor aklım almamaya başladı. Herhangi bir ilin bakkal, bayii ve kuruyemiş odası 5 yıldızlı bir otelde toplantı yapabiliyor. Yada polis teşkilatı petrol dağıtım işine girmeye niyet ediyor. Büyük meblalar olduğu açık.

Burada mühim olan bu odaların, sandıkların yada derneklerin her ne ise işte amaçlarının dışına çıkıyor görünmesi. Konu ile ilgili bilgim yok ama bence POLSAN gibi bir yapılanmanın amacı polislerin iş hayatlarında ki kötü şartlarını iyileştirmek için çaba harcamak, haklarını savunmalarında yardımcı olmak, teşkilatın belli bir duruş sergileyebilmesi için otokontrol yapmak, polis lojmanları konusunda fikir ve proje üretmek gibi konular olmalıdır, petrol dağıtım işine girmek değil. Bunun polis arkadaşlara ne yararı olacak sorusunun doyurucu bir cevabı ne yazık ki yok.

Gerçi yarar sağlayan teşkilat çalışanları olacaktır ama bu konuda biz bilgilendirilirmiyiz bilmiyorum. Neyse çok dağıtmayalım konuyu. Bu tarz örgütlenmeler bence ya baştan neler yapmak istediklerini belirtmeli yada asli görevlerini yaptıktan sonra farklı alanlarda boy göstermeliler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder