31 Mart 2010 Çarşamba

İş başı

Ehh, artık girişi yaptığımıza göre iş başıda yapmalıyız. Bir anda gündemde ki ağır konulardan Kürt Sorunu, Anayasa Taslağı yada Darbe planları girmek fikrinde değilim. Bunlar önümüzde ki günlerde bahsedeceğiiz konulardan olacak.
Muhabbete başlamanın en çok kullanılan yöntemi; Havalar... Nedir bu havaların değişkenliği son dönemlerde. Konuyla alakalı Küresel Isınma Nedir_? okunası bir yazı. Saatlerinde değiştirilmesi ile güne başlamakta çok zorlanır oldum. Öğleden öncesi ile sonrası hatta bu saat ile diğer saat arasında ki farklar vucut direncimi ve çalışma isteğimi kırmakta. Çevremden aldığım tepkilerinde böyle olması bunun genel olarak bu geçiş mevsimlerinde herkesin ortak derdi olduğunun bir kanıtı.
Şimdi gelelim asıl meseleye. Peki insanları bu kadar yorgun hissettiren bir mevsim ki ona Bahar diyorlar neden bu kadar çok sevilir. Üstüne onlarca şiir yazı ve şarkı yapılır. Acaba acı çekmeyi seviyormuyuz_? Yoksa değişkenlik hoşumuza giden bir şey mi_? Yada yapacak birşey yok mecbur katlanıyormuyuz_? Elbette bu sebepler geçerli ve eklenebilecek daha pekçoklarıda var. Bu durumda yaşamımız içerisinde sorgulamadığımız alışkanlıklardan olasa gerek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder